خودروهای کارکرده توسط کارشناسان شرکت از لحاظ فنی و بدنه رویت میشود.

راهنمای خرید خودروهای کارکرده و دست دوم

خرید یک خودروی کارکرده و دست دوم سرمایه‌گذاری مهمی بوده که در عین حال با اندکی ریسک همراه است ولیکن با یک برنامه‌ریزی مناسب، می‌توان با اطمینان بیشتری اقدام به خریداری خودرو نمود؛ هرچند که این، اولین تجربه شما باشد. در اینجا چندین راهنمایی به منظور اطمینان از یک خرید موفقیت‌آمیز ارائه می‌گردد .

انتخاب‌های خود را محدود نمایید :

گام اول : در ابتدا باید معلوم کنید که خودرو را برای چه منظوری خریداری می‌کنید .

برای جابجایی بین منزل و محل کار
خودرویی مخصوص مسافرت و جادار با امکانات خاص نیاز دارید

کم‌مصرف بودن خودرو برای شما مهم است؟

نوع خودرو شما داخلی باشد یا وارداتی؟

چه نوع اتاقی داشته باشه ٤در، ٢در، هاچ‌بک، کوپه و
...
سعی کنید محدوده انتخابی خود را خیلی وسیع نکنید تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید
.


گام دوم : تعیین مکان‌ یا افرادی که می‌توان از آنها اطلاعات گرفت یا خودرو خریداری نمود :

اینکه شما خودروی خود را از یک دلال خریداری نمایید و یا یک فروشنده صرف، فرق می‌کند. شما می‌توانید نیازهای خود را از طریق اینترنت و بسیار راحت‌تر از قبل برطرف نمایید. بسیاری از دلال‌ها وب‌سایت‌هایی دارند که لیستی از خودروهایشان همراه با عکس، ویژگی‌ها، خصوصیات و قیمت‌های آن‌ها را بر روی آن قرار می‌دهند .

شما می‌توانید به راحتی از مراجع مختلف، خودروی دلخواه خود را جستجو نمایید. شما می‌توانید ماشین رویاهای خود را از آگهی " برای فروش" که بر روش شیشه بقالی محل چسبانده شده است پیدا نمایید اما شما می‌توانید سطح دسترسی خود را با فقط با یک کلیک موس بسیار گسترش دهید .


گام سوم : از سرمایه خود محافظت نمایید :

قبل از آنکه پول خود را که با مشقت فراوان به دست آمده است صرف خرید یک خودروی کارکرده و دست دوم نمایید حتما مقداری را بابت یک کارشناسی حرفه‌ای هزینه نمایید، مگر آنکه خود شما یک متخصص آموزش‌دیده باشید. خرید خودروی کارکرده و دست دوم یک تصمیم هوشمندانه اقتصادی است . خودروهای نو در همان سال اول بخشی از ارزش خود را از دست می‌دهند. خودروی کارکرده‌ و دست دومی که مسافت کمی پیموده، در شرایط خوبی نگهداری شده و هنوز زمان گارانتی آن تمام نشده است، به تعداد زیاد و با قیمت معقول در بازار موجود است. اما خودروهای کارکرده و دست دوم با توجه به ماهیت خود دارای تاریخچه‌ و سابقه‌ای می‌باشند و شما قبل از خرید باید مطمئن باشید که خودرویی که قصد خرید آن را دارید؛ به همان اندازه که به نظر می‌رسد، خوب باشد. هَما با کارشناسی سپر تا سپر و همراه با تست رانندگی، با هزینه‌ای ناچیز می‌تواند عیب-های بدنه، تعمیرات اجزای اصلی یا تعویض شده، نشتی روغن، فرسودگی لاستیک‌ها و سایر مشکلات و عیوب خودرو را آشکار نماید. کارشناسان هَما می‌توانند خودرو را در محل سکونت فروشنده کارشناسی نموده و گزارش کامل آن را حداکثر پس از ٤٨ ساعت به صورت آنلاین در دسترس شما قرار دهند .


گام چهارم : با عجله تصمیم‌گیری نکنید

خرید خودروی کارکرده و دست دوم یک تصمیم مهم اقتصادی است. به فروشنده اجازه ندهید با جملاتی نظیر این خودرو به زودی فروش خواهد رفت یا بهتر از این خودرو نمی‌توانید پیدا کنید، شما را وسوسه کرده و به عجله وا دارد. افرادی که به صورت لحظه‌ای و ضربه‌ای تصمیم به خرید خودرو می‌گیرند، بعدها عمدتا از تصمیم خود پشیمان می‌شوند. فروشگاه‌های مختلف را مقایسه نمایید. اگر معامله‌ای بیش از حد خوب به نظر می‌رسد، احتمالا دلیل خاصی دارد. حتی گاهی اوقات که شما جهت خرید خودروی آگهی‌شده اقدام به کارشناسی حرفه‌ای می‌نمایید، فروشنده نیز اطلاعات جدیدی در مورد سابقه خودروی خود به دست می‌آورد. با صرف مقداری وقت و دانستن آنکه چه چیزهایی و با چه قیمتی در منطقه شما در دسترس است، شما می‌توانید یک تصمیم مناسب و آگاهانه جهت خرید داشته باشید .


هدفتان از خرید خودرو چیست؟
یکی از توصیه های اصلی کارشناسان خرید خودرو به تمام افرادی که قصد خرید دارند این است که قبل از هر اقدامی سعی کنند برای خودشان دلیلی منطقی از خرید خودرو بیاورند که در آن مشخص شده باشد این خودرو برای چه منظوری خریداری می شود؟ قرار است این خودرو چه میزان کارکرد ماهانه داشته باشد؟ هزینه ای که برای نگهداری آن در نظر گرفته شده چقدر است؟ ظرفیت سرنشین اتومبیل مورد نظرتان باید چند نفر باشد؟ به خدمات پس از فروش اهمیت می دهید یا خیر؟ آیا به فروش دوباره خودروی مورد نظر فکر کرده اید؟
این دلایل هرکدام می تواند روشنگر راه شما در انتخاب باشد، چون باتوجه به پاسخ هر یک از آنها گروهی از خودروهای موجود بازار از فهرست شما حذف خواهد شد. به عنوان مثال اگر قصد کار کردن با اتومبیل دارید، بدون تردید سراغ اتومبیل هایی که هزینه نگهداری بالایی دارد نخواهید رفت یا این که اگر تعداد افراد خانواده زیاد است، هرگز اتومبیل های کوچک برایتان مناسب نیست و... پس مناسب ترین راه برای ورود به بازار، تعیین دلیل خرید خودرو برای شماست که قصد خرید اقتصادی و مناسب از این بازار پرهیاهو دارید


مقایسه خودروی نو در برابر خودروی کارکرده و دست دوم

اگر ماشین شما مسافت بسیاری کار کرده و شما بیشتر وقت خود راه بجای آنکه در بزرگراه‌ها بگذرانید در تعمیرگاه‌ها می‌گذرانید !! زمان آن است که ماشین خود را عوض کنید. اگر شما استطاعت خرید ماشین نو را دارید بسیار خوب است ولی در غیر اینصورت شما ممکن است یک خودروی کارکرده و دست دوم را در نظر بگیرید. قبل از آنکه شما بخواهید خودروی کارکرده و دست دوم یا نو خریداری نمایید، شما نیاز دارید تا مزایا و معایب هر یک را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید یک تصمیم درست بگیرید :

خودروهای نو

مزایا

همه چیز نو است و این امر بسیار خوب و فوق‌العاده می‌باشد .

گارانتی، داشتن گرانتی خودروهای نو یک آرامش خاطری را برای خریدار به دنبال خواهد داشت .

قابلیت اطمینان، شما بدون هیچ نگرانی به هر کجا که بخواهید، می‌روید .

شأن و مقام، خانواده و دوستان شما تحت تاثیر قرار خواهند گرفت وحتی ممکن است اندکی حسادت کنند .

معایب

قیمت: خودروهای نو گران هستند .

کاهش بها و استهلاک: خودروهای نو در همان سال اول بین ٢٠ تا ٤٠ درصد ارزش خود را از دست می‌دهند .

تهیه پول و سرمایه: گرفتن وام‌های درازمدت و پس دادن آن در یک زمانی طولانی برای شما بهتر از وام‌های کوتاه‌مدت است، که تهیه این وام‌ها نیز مسائل خاص خود را دارد .

خودروهای کارکرده

مزایا

قیمت: قیمت‌های خودروهای کارکرده و دست دوم به مراتب کمتر از خودروهای نو است و دارنده اصلی خودرو به دلیل استهلاکی که در خودروی خود رخ داده است دچار شوک شده و شما می‌توانید با قیمت خوب آنرا بخرید .

پرداختی‌های کم: نرخ‌های بیمه برای خودروهای کارکردخ به مراتب پایین است .

با میزان پول شما، ماشین‌های زیادی در دسترس است : آپشن‌هایی نظیر صندلی‌های چرم، کنترلر برقی، سیستم نویگیشن، چرخ‌های آلیاژی و ... به ندرت در قیمت ماشین کارکرده و دست دوم تاثیرگذارند .

معایب

گارانتی: خودروهای با عمر بیش از ٣ یا ٤ سال گارانتی ندارند .

تاریخچه (سابقه): خودروهای کارکرده و دست دوم دارای سابقه و تاریخچه‌اند، چه خوب؛ چه بد. مساله این است که ممکن است شما از تاریخچه صحیح و درست آن آگاه نباشید .

نکته نهایی در آن است که خودور نو با پرستیژ است و خودروی کارکرده و دست دوم ، منجر به کاهش هزینه شما می‌شود. فرض کنیم که شما بدون آنکه زیر بار قرض یا وام سنگین (که بیش از درآمد شماست)، بروید؛ توانایی خرید خودروی نو را داشته باشید، در این حالت خرید خودروی نو بهترین تصمیم است .

از طرف دیگر اگر شما فردی هستید که به ماشین به عنوان یک وسیله حمل و نقل که شما را از نقطه A به نقطه B می‌برد؛ نگاه می‌کنید و پرستیژ و شان و مقام برای شما چندان مهم نیست، خرید ماشین کارکرده و دست دوم برای شما گزینه خوبی است .


در کنار شما هستیم 
سفارش واردات خودرو

سفارش واردات خودرو های لوکس

دبی:00971504273511

شرایط آزاد

اقساط شرایط آزاد

اقساط خودروی شما تا 36 ماه، تحویل به روز، بدون ضامن و چک

لیست قیمت روزانه

لیست قیمت روزانه خودرو

لیست قیمت روزانه کلیه خودروهای بازار و موجود در ایران.

کارشناسی خودرو

کارشناسی انواع خودرو

کارشناسی انواع خودرو (اصالت خودرو - قیمت گذاری- بدنه - فنی) در محل

scroll up